Home

Meliza Haradinaj Wikipedia

Ministry of Foreign Affairs (Kosovo) - Wikipedia

Meliza Haradinaj: 3 June 2020 Current 211 days Hoti: AAK: Notes. a. ^ Kosovo is the subject of a territorial dispute between the Republic of Kosovo and the Republic of Serbia. The Republic of Kosovo unilaterally declared independence on 17 February 2008. Serbia continues to claim it as part of its own sovereign territory. The two governments began to normalise relations in 2013, as part of the. Meliza Haradinaj-Stublla, nascet quam Meliza Haradinaj es un féminin politico de Kosovo. Ella nascet in li annu 1984 in Priština e es desde li 3-im de junio 2020 li ministre por externi aferes de Kosovo. Meliza Haradinaj-Stublla es membre del partise Alliantie por li futur de Kosovo Meliza Haradinaj-Stublla, kosovska političarka, * 1984, Priština. Je aktualna ministrica za zunanje zadeve in diasporo Kosova. Življenjepis. Haradinaj-Stublla se je študirala javno politiko na zasebni ameriški. Haradinaj ist der Familienname folgender Personen: Ramush Haradinaj (* 1968), kosovarischer Politiker (AAK), Premierminister Meliza Haradinaj-Stublla (* 1984), kosovarische Politikerin, Außenministerin Dies ist eine Begriffsklärungsseite zur Unterscheidung mehrerer mit demselben Wort bezeichneter Begriffe Ramush Haradinaj (Albanian pronunciation: [ɾamuʃ haɾadinaj]; born 3 July 1968) is a Kosovar politician, leader of the AAK party, and was the 3rd Prime Minister of Kosovo. He is a former officer and leader of the Kosovo Liberation Army (KLA), and previously served as Prime Minister of Kosovo between 2004 and 2005.. Following the dissolution of Yugoslavia Haradinaj was the KLA's commander for.

View Meliza Haradinaj - Stublla's profile on LinkedIn, the world's largest professional community. Meliza has 8 jobs listed on their profile. See the complete profile on LinkedIn and discover Meliza's connections and jobs at similar companies Ramush Haradinaj [ɾamuʃ ˌhaɾaˈdiːnaj] (* 3. Juli 1968 in Gllogjan bei Dečani, SFR Jugoslawien) ist ein kosovarischer Politiker ().Während des Kosovokrieges war Haradinaj Unterkommandant der paramilitärischen Organisation UÇK.. Vom 9. September 2017 bis zum 19. Juli 2019 war er 3. Premierminister des Kosovo Meliza Haradinaj-Stublla është ministrja e re e Punëve të Jashtme në Kosovë, e cila u zgjodh ditën e djeshme në Kuvend. Ajo do të shërbejë në qeverinë e Avdullah Hotit, si përfaqësuese e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK-së), e më parë ka pasur detyrën e këshilltares së kryeministrit Ramush Haradinaj. Meliza është pjesë e [

Meliza Haradinaj-Stublla - Wikipedija, prosta enciklopedij

 1. istrit të Kosovës. Ndonëse krye
 2. Media in category Meliza Haradinaj-Stublla The following 18 files are in this category, out of 18 total. 200917 Meliza Haradinaj-Stublla Kosovo bij Blok 7226 (50352021328).jpg 5,778 × 3,852; 12.54 MB. 200917 Meliza Haradinaj-Stublla Kosovo bij Blok 7228 (50352720006).jpg 5,980 × 3,987; 12.34 MB. 200917 Meliza Haradinaj-Stublla Kosovo bij Blok 7232 (50352877677).jpg 6,192 × 4,128; 11.06 MB.
 3. isterin des Kosovo.[2] aus Wikipedia, der freien Enzyklopädie {{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}} This page is based on a Wikipedia article written by contributors (read/edit). Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply. Images, videos and audio are.

Meliza Haradinaj-Stublla (geborene Meliza Haradinaj; * 1984 in Pristina) ist eine kosovarische Politikerin ().Seit dem 3. Juni 2020 ist sie Außenministerin des Kosovo. Leben [Bearbeiten | Quelltext bearbeiten]. Sie studierte an der 2003 gegründeten Amerikanischen Universität im Kosovo das Fach Public Policy.Nach ihrem dortigen Bachelor-Abschluss studierte sie Diplomatie an der University of. Meliza Haradinaj-Stublla 8 hrs · Pas interesimit të medieve, njoftoj opinionin publik se edhe sonte MPJD ka refuzuar kërkesën e zyrtarit serb Petar Petkoviq (i ashtuquajtur 'drejtor në zyrë për Kosovën') për vizitë në Republikën e Kosovës

Meliza Haradinaj-Stublla: seit 3. Juni 2020 AAK Minister für Gemeinschaften und Rückkehr Dalibor Jevtić : seit 3. Juni 2020 Serb List Verteidigungsminister: Anton Quni: seit 3. Juni 2020 LDK Minister für Infrastruktur und Umwelt Arban Abrashi: seit 3. Juni 2020 LDK Ministerin für Finanzen und Transfers Hykmete Bajrami: seit 3. Juni 2020 LDK Gesundheitsminister Armend Zemaj: seit 3. Juni. Leadership. The current president of the party is Ramush Haradinaj.In December 2004 the parliament elected him as Prime Minister of Kosovo and he formed a coalition government with the largest party, the Democratic League of Kosovo (LDK). He resigned as Prime Minister in March 2005 after learning that he had been indicted by the International Criminal Tribunal for the former Yugoslavia, for 37. Meliza Haradinaj-Stublla 19 mins · Marrëdhënia kryesore strategjike e Republikës së Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës thellohet edhe më tej sot me nënshkrimin e Marrëveshjes për Nxitje të Investimeve, të cilën si Ministri e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e kemi propozuar dhe miratuar në mbledhjen e Qeverisë më 7 tetor 2020

Haradinaj - Wikipedia

— Meliza Haradinaj (@MelizaHaradinaj) December 27, 2020 - Takođe se umešala u stabilnost, mir i bezbednost u regionu. Očekuje se adekvatna međunarodna reakcija - poručila je Haradinaj Stubla, prenose Novosti. (Telegraf.rs) Priče za vas. Brnabić: Vlada Srbije donira 250.000 evra RS u okviru akcije S ljubavlju hrabrim srcima Vučić zakazao godišnju konferenciju za sutra; Izazivanje Sipas Prokurorisë, e akuzuara Meliza Haradinaj - Stublla kishte vepruar në kundërshtim me nenin 5 dhe nenin 6 të Ligjit për deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë të zyrtarëve të lartë publik dhe deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e dhuratave për të gjithë personat zyrtar ku ka qenë e detyruar që ta deklarojë pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit Gjithnjë sipas prokurorisë, e akuzuara Meliza Haradinaj-Stublla, në cilësinë e Zyrtares së Lartë Publike, dhe atë Këshilltare Politike e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, ka vepruar në kundërshtim me nenin 5 paragrafi 1.3 dhe nenin 6 par. 1.1 të Ligjit Nr. 04/L-050, për deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë së zyrtarëve të lartë publik dhe deklarimin.

Meliza Haradinaj-Stublla. 19 hrs · Këto zgjedhje janë të rëndësishme, për disa arsye: 1. Kosova është në udhëkryq vendimtar për përmbylljen e disa proceseve jetike: njohjen universale të shtetësisë së saj, etablimin final në arenën ndërkombëtare, përmbylljen e çështjeve të hapura me Serbinë, dhe krijimin e infrastrukturës së sigurisë për anëtarësim në NATO. 2.

Ramush Haradinaj - Wikipedia

 1. istrja Haradinaj-Stublla. Një deklarim të tillë e akuzuara Haradinaj-Stublla e bëri pas leximit të aktit.
 2. istrja në detyrë e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka thënë se Kosova ka nevojë për një president aktiv dhe të përgatitur. Sipas saj, Ramush Haradinaj gëzon respektin te shumë liderë ndërkombëtarë. Kandidati për president ka thënë se pas zgjedhjeve, AAK-ja s'ka vija të kuqe për asnjë subjekt tjetër politik. Ka përsëritur.
 3. ister Heiko Maas (SPD) empfängt am Dienstag (11.00 Uhr) die neue Aussen

Meliza Haradinaj dënon ashpër rikthimin e fushatës së Serbisë kundër Kosovës. 8 min. Linku i lajmit u kopjua. Linku i lajmit u kopjua. Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka thënë se Serbia vazhdon fushatën e saj destruktive në raport me Kosovën edhe përkundër zotimeve të bëra, si në Bruksel ashtu edhe në Uashington. Sipas. Meliza Haradinaj-Stublla. Ministrja e Jashtme citon Haradinajn: S'ka mik më të mirë se FSK dhe s'do ketë armik më të keq se FSK. Ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka thënë se vendimi për dërgimin e FSK-së në shërbim jashtë vendit është besim për trupat e Kosovës. Ftesa e Gardës Kombëtare të IOËA-s për Forcën e Sigurisë së Kosovës e. Por në formularin e deklarimit të pasurisë në vitin 2017, Meliza Haradinaj - Stublla, nuk ka deklaruar se është pronare apo person i autorizuar në ndonjë biznes. Agjencinë Kundër Korrupsion, Haradinaj - Stublla ka deklaruar se merr 577 euro si pagë mujore nga Qeveria e Kosovës. Ndërsa ajo ka deklaruar se bashkëshorti i saj ka një fitim prej 8500 euro nga biznesi që e ka në.

Meliza Haradinaj - Stublla - Minister of Foreign Affairs

Meliza Haradinaj, University of Oxford, Diplomatic Studies Department, Graduate Student. Studies Diplomacy, Neoliberalism, and Realism (Political Science). www. ANKARA. Turkey supports the Balkan neighbors of Serbia and Kosovo pursuing dialogue to reach agreements as soon as possible, for the benefit of both countries, Turkey's foreign minister said Monday Meliza Haradinaj-Stublla. 8,901 likes · 94 talking about this. Meliza Haradinaj Stublla - Ministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj (e) Analysis and discussion The last war in Kosovo has torn its communities apart, nurtured the ethnic hatred, and deeply rooted it stronger than ever before. To date, after 13 consecutive years of frozen relations between Kosovo and Serbia, the recent attempts (through EU facilitated10 and US supported dialogue) to smooth cooperation and initiate reconciliation between the.

Kush është Ministrja e re Meliza Haradinaj

Ramush Haradinaj Kosovar soldier and Prime Minister of Kosovo. Upload media Wikipedia: Name in native language: Ramush Haradinaj: Date of birth: 3 July 1968 Socialist Federal Republic of Yugoslavia, Kosovo: Country of citizenship: Kosovo; Educated at: University of Pristina; Occupation: politician; Kosovo Liberation Army ; Political party: Alliance for the Future of Kosovo; Position held. Meliza Haradinaj-Stublla. October 13 at 4:56 AM · Të nderuar Qytetarë, Me rastin e vdekjes tragjike të personave B.A dhe H.A (13 dhe 17 vjeçar) në Gjermani, Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës shpreh ngushëllimet më të sinqerta për prindërit e familjarët, si dhe qytetarët e Deçanit dhe Kosovës. Ambasada e Kosovës në Berlin dhe Konsullata e. Meliza Haradinaj-Stublla dhe Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, pritën sot në një takim të përbashkët në Prishtinë përfaqësuesit e partive politike shqiptare në Luginën e Preshevës. Të dy ministrat mirëpriten arritjen e marrëveshjes për veprim politik të përbashkët të shqiptarëve të Luginës së Preshevës kundër. Publikuar më 27.12.2020 nga erjon dervishi. Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla, tha se hyrja ilegale në Kosovë e disa produkteve farmaceutike nga Serbia përbën shkelje flagrante të Marrëveshjes për Vulat Doganore dhe asaj për Njohjen Reciproke të Certifikatave Farmaceutike Hier sollte eine Beschreibung angezeigt werden, diese Seite lässt dies jedoch nicht zu

Vetëm pak ditë më parë ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla këmbngulte se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe zyrtarë të tjerë serb nuk do të shkelin në Kosovë pa kërkuar falje për k rimet e kryera, shkruan Reporteri.net. Por sot shefi i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç, po shëtitet si. Sipas aktakuzës së ngritur nga Prokuroria e Prishtinës, Meliza Haradinaj-Stublla, zyrtare e lartë publike, ka vepruar në kundërshtim me nenin 5 paragrafi 1.3 dhe nenin 6 par. 1.1 të Ligjit Nr. 04/L-050, për deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë së zyrtarëve të lartë publik dhe deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e dhuratave për të gjithë personat zyrtarë. Außenminister: Meliza Haradinaj-Stublla (AAK Allianz für die Zukunft Kosovos) seit 03.06.2020. Human Development Index: k.A. Info. Dieser Text stellt eine Basisinformation dar. Er wird. Sot (e premte) ka marrë detyrën e saj të re si Ministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla. Ajo deri më tani ka mbajtur postin e këshilltares së liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt, teksa tani e tutje do të jetë një nga ministret e Qeverisë së re të Kosovës, të udhëhequr nga Avdullah Hoti. Haradinaj-Stublla e nisi ditën e parë të punës duke.

Kush është Meliza Haradinaj, zyrtarja e Qeverisë së re

Pas hulumtimit të KALLXO.com në muajin dhjetor të vitit 2018, Gjykata e Prishtinës e ka shpallur fajtore Meliza Haradinaj - Stubllën, këshilltaren politike të kryeministrit në largim, Ramush Haradinaj për raportim të rremë të pasurisë. Gjykata e ka dënuar Haradinaj - Stubllën me burgim në kohëzgjatje prej 8 muajve, i cili dënim nuk do të [ Meliza Haradinaj-Stublla thekson se kjo edhe ka qenë arsyeja pse nuk e ka dekalruar si biznes në vitin 2017. Në vitin 2015 kam hapur në Mbretërinë e Bashkuar një biznes përmes formës elektronike, duke respektuar në tërësi legjislacionin anglez në fuqi, me kapital fillestar prej 10 funtash. Në vitin 2017, kur jam emëruar këshilltare e Kryeministrit, jam konsultuar me avokatin. Meliza Haradinaj ia hap rrugën për diplomate Anita Haradinajt. Madhësia e tekstit. Periskopi.com 7 Tetor 2020, 8:43 Lajme. Eksponentë dhe familjarë të partisë e cila udhëheq Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ia kanë mësyrë për t'u bërë diplomatë. Partia Socialdemokrate nuk kishte arritur të merrte asnjë ulëse në Kuvend nga koalicioni me AAK-në në zgjedhjet. Ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj, ka qenë dje cak i një sulmi kibernetik, pasi i është hakuar llogaria e saj në Facebook. E në lidhje me këtë, policia ka njoftuar se është aktivizuar edhe Njësia e Krimeve Kibernetike si dhe prokurori i Shtetit. Ankuesja femër ka raportuar se nuk ka qasje në llogarinë e [

Die kroatische Regierung empfing heute ebenfalls im Regierungssitz Vertreter der Regierung des Kosovo. Premier Plenković sprach mit dem stellvertretenden Premier des Kosovo Besnik Tahiri, während Aussenminister Gordan Grlić Radman mit seiner kosovarischen Amtskollegin Meliza Haradinaj Stublla über die bilateralen Beziehungen sowie die kroatische Minderheit im Kosovo diskutierte Meliza Haradinaj: Vizita e Vuçiqit do të konsiderohej provokuese dhe e parealizueshme. Valon Fana. 26.8.2020 - 15:04 . Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka njoftuar se vizita, për të cilën raportuan mediat, se do të mund të ndodhte nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, nuk do të mund të realizohej. Njoftimi i MPJD-së thekson se Vuçiq nuk ka kërkuar leje për. Tani që i pamë e i dëgjuam të gjithë, dua t'i bëj disa sqarime për opinionin publik rreth hyrjes ilegale dhe të paautorizuar të xhandarmërisë serbe në territorin e Republikës së Kosovës: •.. Petkoviqi rraset deri në Drenicë: I ndalet 'pushka' dhe 'telefoni' Meliza Haradinajt. Madhësia e tekstit. Periskopi.com 7 Dhjetor 2020, 15:14 Lajme. Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj Stublla, nuk është bërë e 'gjallë' për rastin e Petar Petkoviqit, i cili sot ka hyrë në Kosovë, për vizitë përkundër që kishte dhënë deklarata të ashpra pak javë. — Meliza Haradinaj (@MelizaHaradinaj) December 18, 2020. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se derisa ai të jetë president, nuk do të ketë njohje të Kosovës nga shteti i tij. Mendoj se pyetja më e mirë është nëse angazhoheni për njohjes ose mosnjohjes së pavarësisë së Kosovës. Atëherë përgjigja do të ishte po, po dhe jo. Deri në prill të viti 2022.

Category:Meliza Haradinaj-Stublla - Wikimedia Common

As edhe një fjalë në Twitter, Facebook apo email-it zyrtarë nuk e bëri Meliza Haradinaj-Stublla. Madje lidhur me këtë lajmi.net ka tentuar të marrë edhe një përgjigje zyrtare nga Ministria e Punëve të Jashtme, por që një gjë e tillë nuk u bë. Pak minuta më parë nga Policia e Kosovës kanë konfirmuar se Berat Maxhuni tashmë është liruar nga arrestimi që iu bë në Serbi. Meliza Haradinaj-Stublla, këshilltare politike e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, do të gjykohet për veprën penale mos raportimi apo raportimi i rremë i pasurisë, i të ardhurave, i dhuratave, i dobisë tjetër pasurore ose i detyrimeve financiare. Kjo pasi që Gjykata Themelore në Prishtinë, e ka konfirmuar aktakuzën ndaj saj, e cila ishte ngritur më [ Kryetari i AAK'së, Ramush Haradinaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se nuk ka qenë temë diskutimi punësimi i djalit të deputetit Haxhi Shala në momentin kur është votuar Qeveria Hoti. Për besë nuk e kam ditur. E kam ditur që Haxhia e ka një djalë diku, por nuk e kam njoftë mirë. Nuk e di a ka qenë i madh apo i vogël, tha ai. Lexo Edhe: Unë jetoj një. Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla ka zhvilluar një bisedë telefonike me ambasadorin e Malit të Zi në Kosovë, Ferhat Dinosha, shkruan Gazeta Sinjali. Sipas njoftimit, kjo bisedë u bë për shkak se në përmbajtjen e një dokumenti të Ministrisë së Shëndetësisë në Mal të Zi, Kosova shfaqej me fusnotë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka reaguar pas deklaratës së presidentit serb Aleksandar Vuçiç, se shteti i tij nuk do ta njohë Kosovën, derisa ai është në krye të detyrës. Shefja e diplomacisë ksoovare ka thënë se me këtë Serbia e përjashton veten nga dialogu deri në vitin 2022. Deklarata se [ Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj- Stublla, në konferencën virtuale të organizuar në Javën e Grave, tha se rrugëtimi i Kosovës deri këtu nuk mund të paramendohet pa kontributin dhe rolin e grave. Ministrja Haradinaj-Stublla u shpreh se gra vendore dhe ndërkombëtare kanë lënë gjurmë të pashlyera në ndërmjetësimin e shumë marrëveshjeve në.

Konfirmohet aktakuza ndaj këshilltares së Haradinajt për

Ministrja Meliza Haradinaj - Stublla viziton Hungarin. Facebook Twitter LinkedIn Tumblr Pinterest Reddit VKontakte. Ministrja e Jashtme . Vendimi për t'i dërguar dy qytetarët që u lënduan nga shpërthimi, Meliza Haradinaj falemnderon Austrinë. Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj ka reaguar pasi që dy qytetarë që janë lënduar në shpërthimin në Ferizaj është marrë vendim të dërgohen në Austri për shërim

Meliza Haradinaj-Stublla - Wikiwan

Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka reguar pas vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, se nuk do të lejohen të votojnë mërgimtarët me postë, në rast se nuk lajmërohen në telefon. Biseduam për vendimin e fundit të nxjerrë nga KQZ-ja për Verifikimin e Aplikacioneve për Regjistrim të Votuesve jashtë Kosovës, i [ The Hoti cabinet was formed in Kosovo on 3 June 2020 following a deal between the political parties Democratic League of Kosovo, Alliance for the Future of Kosovo, Social Democratic Initiative, New Kosovo Alliance and Serb List.. Actions. On 30 April 2020, the President of Kosovo Hashim Thaçi said he has handed Avdullah Hoti a mandate to form a government after the Kurti cabinet collapsed in.

Brodka - Horses (Official Video) - YouTube

Wikizero - Meliza Haradinaj-Stubll

Meliza Haradinaj. 3 Fans; 6 Pictures; 2 Lists; Add to favorites. Edit page. Search at Amazon. Lists. 6 votes. Beautiful Albanian Women In Politics (7 items) list by Nida. Published 5 years, 8 months ago 1 comment. View all Meliza Haradinaj lists. Photos. 3 votes. 2 votes. 2 votes. 2 votes. 1 vote. View all Meliza Haradinaj pictures. P. Tags: Should Be A Model (1), European (1), Albanian (1. Is Meliza Haradinaj-Stublla related to the Haradinaj family? Is the current Foreign Minister related to the extended family of the Haradinaj brothers? Do we know anything about this? 3 comments. share. save. hide. report. 75% Upvoted. Log in or sign up to leave a comment log in sign up. Sort by. top (suggested) level 1. Prishtina . 2 points · 17 hours ago. No they aren't. level 1. Peja. 1.

Pas interesimit të medieve, njoftoj - Meliza Haradinaj

Fitore Pacolli i thotë Meliza Haradinajt: Eja në Komision edhe kur ka media, mos u fsheh. admin December 10, 2020. Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, është përplasur në Kuvend me ministren për Punë të Jashtme dhe Diasporë, Meliza Haradinaj. Pacolli e akuzoi ministren Haradinaj se nuk po shkon për të raportuar në Komision kur ka media. Duhet te vini edhe kur ka. Meliza Haradinaj-Stublla është ministrja e re e Punëve të Jashtme në Kosovë, e cila u zgjodh ditën e djeshme në Kuvend. Ajo do të shërbejë në qeverinë e Avdullah Hotit, si përfaqësuese e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK-së), e më parë ka pasur detyrën e këshilltares së kryeministrit Ramush Haradinaj. Meliza. Meliza Haradinaj - 168 Followers, 135 Following, 489 pins | www.melizaharadinaj.co Ministrja e Punëve të Jashtme Meliza Haradinaj-Stublla, tha se ka marrë një urim për festat e fundvitit nga presidenti në largim i SHBA've Donald Trump, dhe sekretari i shtetit Mike Pompeo, shkruan Gazeta Metro. Haradinaj përmes një postimi në Tëitter tha se populli i Kosovës është i bekuar që ka lidhje speciale me SHBA'të. E Minister for Europe and Foreign Affairs Jean-Yves Le Drian spoke by phone with Meliza Haradinaj-Stublla, Kosovo's Minister of Foreign Affairs and Diaspora, on Wednesday, July 29. This conversation follows on from the visit to France on July 7 by Kosovo's Prime Minister Avdullah Hoti. The two ministers expressed their support for the EU's mediation with respect to the dialogue between.

Entela Resuli Ambicioze dhe energjike në politikë, Meliza Haradinaj, duket se ia ka marrë mirë dorën dhe e ka ndarë mendjen që e ardhmja e saj do jetë në këtë fushë. Mbiemri Haradinaj e bën më të ndërgjegjshme dhe krenare për atë që është dhe atë që do, dhe shpreson të arrijë. Meliza është e qa Meliza Haradinaj. About; dominusilluminatiomea Tag: Shqip. May 2, 2014. Urime Aleancë! 14 vite kaluan prej se ne vendosëm të jetësojmë një parti të re politike, në një kohë kur Kosova ende po shërohej nga plagët duke gjetur vetëveten, me një etje të madhe për liri dhe kërkim të gjatë për pavarësi. Andaj, përvjetori i 14-të i AAK-së nuk mund të shkëputet assesi nga. Meliza Haradinaj e privatizon ashensorin e Ministrisë - maltreton punonjësit të ngjiten 11 kate shkallëve. 21/12/2020 | 16:08. Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, duket se më çdo kusht dëshiron t'i shmang takimet me punonjësit e tjerë të kësaj Ministrie. Që të mos ndeshet me askënd, ajo e ka përvetësuar njërin nga dy ashensorët. Këshilltarja Meliza Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, duke përshkruar samitin e përfolur për mospajtime dhe kundërthënie të mëdha mes krerëve shtetëror të Kosovës, kryeministrit Haradinaj dhe presidentit Thaçi si dhe kryeministrit shqiptar Rama, ka treguar për skenat në Samit ku Edi Rama bashkë me Hashim Thaçin i kishin bërë presion Ramush Haradinajt ta hiqte. Haradinaj-Stublla: Të respektohen të drejtat e shqiptarëve në Serbi e Mal të Zi. 04/12/2020 Etnike/Rajoni/Bota, Headline 0. Shqiptarët që jetojnë në Luginë të Preshevës dhe në Mal të Zi, duhet të gëzojnë të drejta të barabarta sikurse të gjithë qytetarët e tjerë, tha ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla. Pas.

Kabinett Hoti - Wikipedia

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministrin e Jashtëm të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu. Haradinaj-Stublla e ka falënderuar homologun turk për përkrahjen e vazhdueshme që shteti turk i ka dhënë Kosovës në vazhdimësi. Shpreha mirënjohje ndaj shtetit të Turqisë për përkrahjen në vazhdimësi të. Edi Rama nuk e di që Meliza Haradinaj është ministre e Jashtme. E.K / 02 tetor 2020 - 13:33; Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë mbledhjes së përbashkët të qeverive, nuk ka qenë i sigurt se kush udhëheq me Ministrinë e Punëve të Jsshtme të Kosovës. Rama e ka shprehur haptas pasigurinë nëse Meliza Haradinaj-Stublla është Ministre e Jashtme e Kosovës. Lexoni edhe. Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka bërë homazhe në Reçak, për të kujtuar viktimat e masakrës së 15 janarit 1999, të kryer nga forcat policore e ushtarake të Serbisë. Ministrja Haradinaj-Stublla tha se Masakra e Reçakut tronditi ndërgjegjen e botës demokratike, dhe se ajo nuk do të jetë e qetë asnjëherë derisa të mos vendoset.

Haradinaj Stubla poludela zbog kršenja jedne tačke Vašingtonskog sporazuma: Vučić je potpisao, poštujte to! 11-01-2021 20:48 . Izdvojeno Srbija Politika . Takozvana kosovska ministarka spoljnih poslova Meljiza Haradinaj Stubla tvrdi da je kršenje Vašingtonskog sporazuma predstavlja poziv šefa sre diplomatije Nikole Selakovića ambasadoru Katara u Beogradu da se njegova zemlja. Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, zhvilloi sot një takim pune me U.D. Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu. Sipas komunikatës ministrore, në këtë takim u diskutua gjendja në shërbimin e jashtëm dhe bashkëpunimi ndër-institucional për politikën e jashtme dhe përfaqësimin diplomatik të.

Meliza Haradinaj i përgjigjet atyre që ia përmenden

Në anën tjetër, ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka thënë se Kosova ka nevojë për një president aktiv dhe të përgatitur. Sipas saj, Ramush Haradinaj gëzon respektin te shumë liderë ndërkombëtarë Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla thotë se Serbia dhe presidenti i saj Aleksandar Vuçiq nuk duhet të kenë frikë nga dialogu. Ajo reagoi në Twitter ndaj njoftimit të saj nga 19 dhjetori, kur shkroi se deklarata e Vuçiqit se Serbia nuk do ta njohë Kosovën deri në prill 2022 ngre dy hipoteza. E para është, siç deklaroi ajo, se Serbia. Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, është vetizoluar pas kontaktit që ka pasur me një nga nga zyrtarët e ministrisë që ajo drejton, i cili ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur vet Haradinaj-Stublla, e cila ka bërë të ditur se ka anuluar të gjitha aktivitetet e parapara dhe se do të punojë nga vetizolimi, transmeton. Meliza Haradinaj viziton Gjermaninë, diskutohet për dialogun e zhvillimet në rajon. Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla, po qëndron për vizitë zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë, me ftesë nga homologu gjerman Heiko Maas

Këshilltarja e Haradinajt i kërkon VV-së e LDK-së që tëMinistrja Haradinaj-Stublla kërkon nga kompania “Apple” tAAK mesazh PDK-së: Udha e mbarë në opozitëMinistrja e Punëve të Jashtme Meliza Haradinaj-StubllaMeliza Haradinaj-Stublla viziton varrezat shqiptare në New

Ministrja e Jashtme në detyrë, Meliza Haradinaj Stublla, ka thënë se kryetari i subjektit që ajo i takon nuk ka hequr dorë nga dëshira për president. Më herët ishte bërë e ditur se AAK do të futet në zgjedhje me Haradinajn si kandidat për kryeministër, por Stublla tha se ai ende nuk e ka lënë dëshirën e tij për të qenë president i Kosovës. AAK demanton burimet e. Meliza Haradinaj-Stublla. Ministrja e Jashtme citon Haradinajn: S'ka mik më të mirë se FSK dhe s'do ketë armik më të keq se FSK. Moti. Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme. Deputetja e VV-së Kollçaku: Qeveria Hoti ka dështuar në raport me FSK-në. Autotech. Mini. Mini i ri vjen më 2023 me dizajn më ndryshe. Tesla. Tesla e kënaqur me shitjet në vitin 2020. Shpejtesia. Meliza Haradinaj del para gjykatës, deklarohet e pafajshme. Ministrja së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, pas kthimit të rastit në rigjykim, sërish është deklaruar e pafajshme për mos raportim të pasurisë. E kuptova aktakuzën, nuk kam nevojë për sqarime shtesë, jam absolutisht e pafajshme, tha ministrja Haradinaj-Stublla. Një deklarim të. Pas vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, se nuk do të lejohen të votojnë mërgimtarët me postë, në rast se nuk lajmërohen në telefon, ka reaguar edhe ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla e cila e ka telefonuar kryetaren e KQZ-së, Valdete Dakën Meliza Haradinaj-Stubla takon të ngarkuarin me punë të Ambasadës së Kuvajtit në Shqipëri, Khaled Al-Shami. 12/01/2021 Lajme Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka thënë se Serbia po vazhdon ta shkelë marrëveshjen e Washingtonit. Në Twitter, ajo i ka reaguar deklaratave të ministrit të Jashtëm serb, Nikola Selakoviq, i cili ka kërkuar nga ambasadori i Katarit që të ndalë lobimin ndërkombëtar në favor të Kosovës.

 • Schwarzlicht LED schädlich.
 • DHL Warensendung.
 • AMP Broker.
 • Pakistan new visa on arrival countries.
 • Mittelalter Kleidung Frauen.
 • Horntools Trapper Joe.
 • Cosmo umwälzpumpe cph 2.0 6 25.
 • Baby interessiert sich nicht für Geräusche.
 • 3D Bilderrahmen 30x30.
 • Wie reagieren wenn er Schluss macht.
 • Ab wann ist man Student.
 • Welche Kerzen tropfen nicht.
 • Sibelius | Ultimate subscription.
 • Wandschrank.
 • Alko Rasenmäher starten.
 • Betontreppe außen rutschfest.
 • LPG Adapter Größen.
 • Yakoolza All you can eat.
 • Suv sommerreifen test 2020.
 • FGO Summer 3.
 • Portfolio Vorlage PDF.
 • Eureka Logos.
 • Sykkuno.
 • Minecraft Fische spawnen nicht.
 • Fynshav Søby Fähre.
 • Erhöhter Selektionsdruck.
 • Kaffee olé.
 • Pendelleuchte Höhe verstellen Anleitung.
 • Gedenkstätte Hohenschönhausen.
 • Neurochirurgie Schleswig.
 • Provisionsfreie häuser Coesfeld mieten.
 • Wärmepumpe kühlen Taupunkt.
 • Turnigy 9XR.
 • The Happy Prince Oscar Wilde pdf.
 • Deutsche eishockey nationalmannschaft 2020.
 • Königsforst Wanderführer.
 • Vodafone Kostenübersicht.
 • MAMA Awards 2015.
 • Disneyland Paris Themenbereiche.
 • Honeywell evohome Repeater.
 • Single Party Berlin Ü50.